Zakończenie roku szkolnego w szkołach prowadzonych przez Gminę Wohyń
udanych wakacji
25 czerwca 2021

Rok szkolny 2020/2021 odchodzi i za chwilę rozpoczną się upragnione wakacje.
W ostatnim dniu tego roku szkolnego nasze społeczności ze szkół z Wohynia, Suchowoli, Ossowy, Ostrówek, Lisiowólki i Bezwoli świętują zakończenie roku szkolnego.

Gratulujemy wszystkim uczniom wyników w nauce, a także promocji do następnej klasy. Absolwentom naszych szkół, ósmoklasistom życzymy bardzo dobrych wyników egzaminów i powodzenia w dalszej edukacji w wymarzonych szkołach, które rozwiną wasze pasje i zdolności. Pamiętajcie, że jesteście ambasadorami swoich byłych szkół i całej Naszej Gminy.

Za nami kolejny szkolny rok pracy, rok trudnych decyzji, dotknięty epidemią, nauczaniem zdalnym i naznaczony domową izolacją.

Składamy podziękowania uczniom za trud nauki i codzienne starania. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół za zaangażowanie w proces edukacyjny i determinację w jego realizacji. Szczególne podziękowania składamy również rodzicom za opiekę, motywowanie dzieci i młodzieży do zdalnej pracy oraz wszelką pomoc.

Dla szczególnie uzdolnionych uczniów Gmina Wohyń uruchomiła po raz pierwszy w swej historii „Lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży” rozpoczynając procedurę naboru wniosków do  stypendiów za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i osiągnięcia artystyczne. Program wspiera najlepszych uczniów w szkołach podstawowych naszej gminy poprzez wypłatę stypendium pieniężnego.

Wszystkim życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji oraz spokojnego odpoczynku.