Gmina Wohyń

Nagłówek

Zapraszamy do Altany przy ulicy Parczewskiej w Wohyniu
Przecięcie wstęgi
20 maja 2022

W czwartek, 19 maja, symbolicznie – aczkolwiek bardzo uroczyście, „Altana pod lasem” została oddana do użytkowania. Krótkie wspomnienie tej inicjatywy i historię realizacji budowy przybliżył Wójt Gminy Wohyń p. Tomasz Jurkiewicz. Miejsce i każdego, kto będzie korzystał z Altanki, pobłogosławił duszpasterz naszej parafii – ks. Proboszcz Henryk Kalitka. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Prezes LGD Zapiecek p. Jarosław Koczkodaj, Członek Zarządu LGD Zapiecek p. Magdalena Pomorska, gospodarze klas: 5a z Zespołu Szkół w Wohyniu oraz klasy 8 z Zespołu Szkół w Suchowoli, p. Sławomir Kościańczuk – użyczający tego skrawka ziemi oraz gospodarz naszej gminy p. Tomasz Jurkiewicz.  Otwarciu towarzyszyła przepiękna pogoda. Jak na takie miejsce przystało – upiekliśmy kiełbaskę, pograliśmy w piłkę, w przyjemnej atmosferze prowadziliśmy rozmowy.

Przypomnijmy. Przy lesie na końcu ul. Parczewskiej powstała altana z grillem, ławkami, stołami, miejscem na ognisko, stojakami na rowery, tablicą informacyjną. Całość jest ogrodzona. Zadanie zostało zrealizowane wspólnie z LGD Zapiecek w ramach wspólnego projektu pn. „Mała architektura i infrastruktura turystyczno-rekreacyjna przy Szlaku Greenways”. Altana wraz z infrastrukturą w całości została sfinansowana ze środków PROW na lata 2014-2020. Projekt techniczny dla Gminy Wohyń wykonał mgr inż. Robert Kot, prace zrealizowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PRONAT Stara Wieś-Stasin k. Łęcznej za cenę 56 506,20 zł.

Dziękujemy za obecność wszystkim zaproszonym gościom. Cieszmy się tym miejscem. Niech będzie to cel wycieczek pieszych, rowerowych i miejscem ciekawych spotkań mieszkańców gminy oraz wszystkich, którzy będą gościć na naszym terenie.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30