Gmina Wohyń

Nagłówek

Zaproszenie na koncert
Zaproszenie na koncert
18 marca 2022

Ks.  Andrzej Danieluk, Proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Ostrówkach oraz Tomasz Jurkiewicz, Wójt Gminy Wohyń, zapraszają na koncert, który odbędzie się w ramach I Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej. 18 marca, o godz. 19.30 w parafialnej świątyni artyści z Sokołowa Podlaskiego zaprezentują repertuar wielkopostny. Inicjatywa Księdza Proboszcza tym bardziej zasługuje na dowartościowanie, że jest swoistą nowością w życiu lokalnej wspólnoty parafialnej. Jak zauważył Ksiądz Andrzej, muzyka z powodzeniem może pomóc kontemplować treści wielkopostne, stając się tym samym elementem formacyjnym przygotowującym na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Słowo o artystach:

Chór Kameralny KOE

Powstał w lutym 2016 r. W ciągu pierwszych pięciu lat istnienia wystąpił ponad stukrotnie, biorąc udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Poprzez swą intensywną i bogatą działalność Chór promuje Miasto Sokołów Podlaski, zdobywając czołowe nagrody na festiwalach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

Zespół skupia ludzi w różnym wieku – młodzież licealną, studentów oraz osoby dorosłe wielu zawodów, których łączy wszakże zamiłowanie do muzyki. Na uznanie zasługuje fakt, że z grupy amatorów udało się uczynić chórzystów o profesjonalnym brzmieniu, nastawionych nie tylko na dalszy rozwój osobisty i doskonalenie swojego warsztatu wokalnego, ale przede wszystkim ludzi pragnących godnie reprezentować Miasto, chcących podtrzymywać i upowszechniać tradycję muzyki chóralnej oraz poszerzać dziedzictwo kultury.

Cele te Chór osiąga zarówno poprzez pracę nad rozwojem umiejętności wokalnych podczas intensywnych prób i warsztatów, jak również poprzez aktywny udział w konkursach i festiwalach, a także dzięki pełnemu pasji i poświęcenia udziałowi w uroczystościach państwowych i innych wydarzeniach, skłaniających do integracji mieszkańców, ich współdziałania oraz współmyślenia.

Jako czterogłosowy, kameralny chór mieszany KOE wykonuje a cappella dzieła wokalne należące zarówno do kanonu chóralistyki jak i dzieła współczesne, a także utwory muzyki rozrywkowej.

Aneta Mroczek (dyrygent), ur. 1990 r. w Sokołowie Podlaskim.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej prof. dr hab. Dariusza Zimnickiego. Ukończyła także podyplomowe studia w zakresie: Organizacja i zarządzanie w oświacie. Od 2012 roku związana jest z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury jako instruktor różnego rodzaju zajęć w dziedzinie edukacji muzycznej. W 2015 roku wróciła na stałe do swojego rodzinnego miasta Sokołowa Podlaskiego, gdzie prowadzi aktywną działalność artystyczno-pedagogiczną.
W 2018 r. pełniła funkcję pełnomocnika Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski ds. organizacji utworzenia publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia, która pół roku później, 1 września 2018 r., rozpoczęła swoją działalność. Od początku jej istnienia pełni obowiązki dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim, jak również nauczyciela przedmiotu chór. Mimo krótkiej aktywności, zarówno na płaszczyźnie organizacyjnej jak i dydaktycznej Szkoła już stała się nie tylko lokalnym ośrodkiem oświatowym ale i kulturalnym, o wysokim poziomie edukacji artystycznej. W sierpniu 2019 r., po spełnieniu 100% stawianych kryteriów, otrzymała wyróżniającą ocenę pracy na stanowisku nauczyciela pełniącego obowiązki Dyrektora Szkoły, wydaną przez Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaś w październiku 2020 r. kolejnym wielkim honorem był odbiór nagrody Burmistrza Miasta Sokołów za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą.

Jest założycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego KOE, który działa przy Sokołowskim Ośrodku Kultury od lutego 2016 r. Chór przez okres pięcioletniej działalności dał blisko sto koncertów. Poprzez swą intensywną i bogatą działalność Chór promuje Miasto Sokołów Podlaski, zdobywając czołowe nagrody na festiwalach.

Szczególnym osiągnięciem w indywidulanej pracy z zespołem stało się otrzymanie Nagrody Specjalnej dla Najlepszego Dyrygenta podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu (2018 r.) oraz Nagrody dla Najlepszego Dyrygenta na V Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (2020 r.).

Niezależnie od obowiązków związanych z kierowaniem Chórem miała okazję z sukcesem współuczestniczyć w realizacji oraz samodzielnie zainicjować i przeprowadzić szereg ważnych dla środowiska lokalnego projektów artystycznych, zarówno w ramach prowadzonej przez siebie do 2018 r. działalności gospodarczej, indywidulanej pracy artystycznej czy w charakterze pro bono.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30