Gmina Wohyń

Nagłówek

Złote Gody 2023
złote gody
30 października 2023

Złote Gody, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego to Jubileusz szczególny. Wspólne pół wieku to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.
Miło nam poinformować, że 25 października br. był doniosłą i wzruszającą datą dla 8 par małżeńskich z Gminy Wohyń. W tym dniu, po uroczystej mszy świętej odprawionej przez proboszcza parafii św. Anny w Wohyniu ks. Kanonika Henryka Kalitkę, w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu, obchodziły One Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Jubilatom wręczone zostały medale nadane przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Wohyń Pan Tomasz Jurkiewicz, w asyście Sekretarz Gminy Wohyń Pani Agnieszki Buch oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pana Łukasza Korszniewicza.

W spotkaniu z okazji Wieloletniego Pożycia Małżeńskiego wzięły udział następujące pary małżeńskie:

•    Państwo Zofia i Zbigniew Bagniuk z Bezwoli
•    Państwo Urszula i Józef Bylina z Branicy Suchowolskiej
•    Państwo Anna i Stanisław Kowalik z Suchowoli
•    Państwo Zofia i Włodzimierz Krupscy z Wohynia
•    Państwo Ewa i Ryszard Lenarczyk z Wohynia
•    Państwo Marianna i Adam Łuczyńscy z Branicy Suchowolskiej
•    Państwo Mirosława i Henryk Mackiewicz z Wohynia
•    Państwo Maria i Andrzej Stepaniuk z Ostrówek

W czasie uroczystości, wśród wielu serdecznych życzeń składanych przez Wójta Gminy Wohyń Pana Tomasza Jurkiewicza nie zabrakło przypomnienia przyrzeczeń małżeńskich, Marsza Mendelsona oraz uczczenia tej podniosłej chwili lampką szampana. To wyjątkowe wydarzenie uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Wohyniu pod kierownictwem Pani Elżbiety Tarasiuk. Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia
i wspólne świętowanie tego szczególnego jubileuszu.

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30