Gmina Wohyń

Nagłówek

Projekt „Mental Senior”
Wójt i trzy licealistki
2 lutego 2024

Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz objął honorowym patronatem projekt „Mental Senior”, którego celem jest wsparcie rozwoju oraz zdrowia psychicznego osób starszych (60+) poprzez prowadzenie warsztatów w Klubach Seniora w Wohyniu i Suchowoli.
Projekt ma charakter społeczny. Upowszechniane są wartościowe treści edukacyjne. Pokazuje, jak dbać o swoją kondycję i cieszyć się dobrostanem psychicznym przez całe życie. Realizowany przez cztery licealistki z Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski w Lublinie, w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
W ramach projektu oferowana jest szeroka gama zajęć: od warsztatów na rozwój kreatywności, zajęć wokalnych i sportowych, po trening mózgu. Seniorzy spróbują swoich sił jako aktorzy. Klub Seniora w Wohyniu przygotuje i wystawi sztukę teatralną „Czerwony Kapturek”. Działania projektowe zostaną zwieńczone wielką międzypokoleniową konferencją. 

Dzięki realizacji szeregu działań nastąpi wzrost motywacji seniorów do podejmowania nowych działań w kontakcie z młodym pokoleniem oraz budowanie więzi społecznych i współpracy międzypokoleniowej. Projekt niewątpliwie wpłynie na kształtowanie w młodych ludziach empatii, umiejętności słuchania drugiego człowieka, otwartości na problemy starszego pokolenia, gotowości do pomocy i troski.
Zachęcamy do śledzenia działań projektowych na bieżąco. Obserwujmy na Instagramie (mentalsenior),  Facebooku (Mental Senior)  oraz Tik-Toku (mentalsenior). Zapraszamy.☺

Linki do mediów społecznościowych:

https://www.instagram.com/mentalsenior?igsh=anY5MHhxYXdxczRn

https://www.facebook.com/profile.php?id=61555673192631

https://www.tiktok.com/@mentalsenior

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30