Gmina Wohyń

Nagłówek

Seniorów – uczta dla duszy – noworoczny koncert Arti Sentemo
14 stycznia 2020

4 stycznia 2020 roku 40-sto osobowa grupa Seniorów z Wohynia i Suchowoli wzięła udział w Koncercie Noworocznym Kameralnej Orkiestry Akordeonowej ARTI SENTEMO z Radzynia Podlaskiego.

„VII Gala Noworoczna odbyła się w sobotę 4 stycznia w sali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, która mieści ok. tysiąca widzów. I choć tym razem organizatory przewidzieli wejściówki, sala i tak zapełniła się po brzegi. Wśród słuchaczy byli nie tylko mieszkańcy Radzynia i Ziemi Radzyńskiej, ale również fani Arti Sentemo m.in. z Lublina, Warszawy, Łukowa, Białej Podlaskiej.
Orkiestra przypomniała nagrany w 2018 roku klip „Kaloryfer, który gra” (z Czesławem Mozilem, w ramach projektu Grajkowie Przyszłości), a następnie przywitała gości kolędami „Gdy śliczna Panna” oraz „Bóg się rodzi”. W pierwszej – patriotycznej odsłonie koncertu widzowie wysłuchali „Barki” – w rozpoczynającym się Roku św. Jana Pawła II, pieśni „Czerwone Maki na Monte Cassino” oraz Poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Te trzy utwory Arti Sentemo będzie prezentować przed włoską publicznością podczas międzynarodowych festiwali akordeonowych w Italii w lipcu 2020 roku.
W części drugiej Arti Sentemo zachwyciła wykonaniem repertuaru klasycznego. Tu znalazły się kompozycje Jana Sebastiana Bacha: Toccata i fuga d-moll – wielkie dzieło muzyki poważnej, które w oryginale zostało napisane na organy i monumentalnie wybrzmiało na radzyńskiej hali, oraz lekkie, żartobliwe „Badinerie” w wykonaniu Justyny Czuryło z Akademii Muzycznej w Gdańsku (flet solo) z orkiestrą – oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta (fragmenty Serenady Eine Kleine Nachtmusik – cz. III Menuet i cz. IV Rondo) a także uwertura do Wesela Figara. Tę odsłonę koncertu zakończyły mistrzowskie występy solistów: Stanisława Krupy (PSM I st. Radzyń Podlaski), Karola Zbarackiego (ZSM II st. Biała Podlaska), Adama Dudka (UMFC Warszawa) oraz Jakuba Stefaniaka (AM Katowice).
Trzecia część, poświęcona muzyce rozrywkowej i filmowej, porywała do tanecznej podróży w czasie i przestrzeni. Zaczęło się od klasyki – zachwycającego walca Johannesa Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”, potem był żywiołowy i radosny „Taniec węgierski” nr 5 Johannesa Brahmsa, niepokojący walc Arama Chaczaturiana z filmu „Maskarady”, zmysłowe tango Carlosa Gardela „Por una Cabeza” z filmu ”Zapach kobiety”, następnie widownia wysłuchiwała się w rytmy hiszpańskie (Pascuala Marquina „Espana Cani”) i bałkańskie (Janusza Wojtarowicza „Taniec Bałkański”). Jako zwieńczenie tej części wybrzmiała „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen. Arti Sentemo pożegnało się z publicznością dynamicznym i pełnym humoru utworem „Harmonikenfreunde”.
Warto podkreślić, że aranżacje kilku wykonanych utworów przygotował Szymon Lipiński z Ulana – członek Arti Sentemo. Wyjątkowy nastrój koncertu współtworzyły pokazy multimedialne, ilustrujące utwory muzyczne.”

Informacje zaczerpnięte z: https://www.radzyn-podl.pl/miasto/aktualnosci/11-kultura/2575-vii-noworoczna-gala-akordeonowa-arti-sentemo.html

Partnerzy

Szlaki turystyczne: atrakcje, rozrywka, trening
Nieodpłatna pomoc prawna
Radzyńska Kraina Serdeczności
Komunikaty Zarządzania Kryzysowego
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Epuap
Mapa

Kontakt

Logo gminy Wohyń

Gmina Wohyń

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wohyń

Kontakt

Adres: Radzyńska 4, 21-310, Wohyń
Telefon: 83 353 00 03
E-mail: wohyn@gminawohyn.pl
NIP: 538-18-49-745
REGON: 000550953

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30